M. Mustafa SÖNMEZ YANLIŞ GİDEN BİR ŞEYLER VAR Yazar : M. Mustafa SÖNMEZ Mail : m.sonmez.tus27@gmail.com
12 Ağustos 2016 10:04:32 Tarihinde Eklendi ikon ikon ikon ikon 1,156 kez okundu

Olmuyor beyler olmuyor;

 

    Öyle televizon kanallarına,gazetelere beyanat vermekle olmuyor,kürsülerde atıp tutmakla,birbirinizi veya birbirimizi suçlamakla olmuyor,sen yapamıyorsun demekle,senin zamanında da böyleydi demekle de olmuyor.Milli gelirimiz şu kadar oldu,ihracatımız şöyle arttı,ithalat böyle oldu demekle de olmuyor.Meclis kürsülerinde atıp tutmakla,birbirinize hakaret etmekle,kavgayla dövüşle hiç olmuyor.

 

    Dağıtılan milyonlarca ton kömüre rağmen,yapılan yardımlara rağmen insanlar çöplüklerde yakacak topluyorsa,yemek artıkları topluyorsa;hala sokaklarda yatan evsiz barksız insanlar varsa,soğuktan donarak ölen insanlar varsa ve ortalama bir evin aylık kirası asgari ücretin üzerinde ise bu ülkede birşeyler ters gidiyor demektir.

 

    Maden ocaklarında çalışanlar can veriyorsa,inşaatlarda çalışanlar can veriyorsa,trafik kazalarında hala bir savaştan bile daha fazla insan hayatını  kaybediyorsa bu ülkede yolunda gitmeyen yada eksik olan birşeyler var demektir.

 

    Gencecik filizler uyuşturucu batağına saplanmışsa,sokak aralarında uyuştucudan ölen insanlar varsa ve uyuşturucu ilkokullara dahi giriyorsa yanlış olan birşeyler var demektir.

 

    İnsanlar evlerinde dahi kendilerini güvende hissetmiyorsa;iş yerlerini,evlerini güvenlik kameralarıyla donatıyorsa,çocuklarını gönül rahatlığıyla okula yolcu edemiyorsa ve okul önlerinde çocuklarını bekliyorsa;eşlerini işe uğurlarken ‘’acaba sağ salim döner mi’’düşüncesiyle uğurluyorsa yolunda gitmeyen birşeyler var demektir.

 

    20 yaşında bir kız evine gitmek için bindiği dolmuşta insanlık dışı uygulamaya maruz kalıp yakılarak katlediliyorsa;insanlar,sokaklarda,caddelerde,parklarda gönül rahatlığıyla yürüyemiyorsa; bebelere, çocuklara, kadınlara taciz, tecavüz ve şiddet uygulanıyorsa;sokak ortasında insanlar bıçaklanıp kurşunlanıyorsa,kelimelerin ne sözle nede yazıyla anlatamıyacağı kadar yanlış olan birşeyler var demektir.

 

    İktidarı-muhalefeti,eğitimcisi-öğretimcisi,polisi-askeri,savcısı-hakimi,gazetecisi-televizyoncusu kim üzerine ne kadarını alınıyorsa haberiniz olsun;İNSANLIK KANGREN OLMUŞ TOPLUM CAN ÇEKİŞİYOR ki hepimiz bu toplumun bir parçasıyız ve de hepimiz suçluyuz.Görmediğimiz,duymadığımız,sessiz kaldığımız,tepkisiz kaldığımız için.

 

    Kardeşce,sevgiyle,saygıyla,acıların değil mutlulukların yaşandığı,güzel bir Türkiye için ne yapılması gerekiyorsa onu yapın-yapalım BAŞKA TÜRKİYE yok..

( 16 Şubat 2015 tarihinde yazılmıştır.)

YORUM YAPToplam (0) yorum bulunmakta
İsim Soyisim E-posta Adresiniz Yorumunuz Güvenlik Kodu İki + Dört
DİĞER YAZILARI
İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Adres : TCDD Gaziantep Gar Binası
  • Fax :
  • Mail : tusgaziantep@gmail.com
  • 05426462758

Masaüstü Görünümüne Geç
© Copyright 2016-2019, Tüm hakları saklıdır. Developed by logo
  • ikon
  • ikon
  • ikon
  • ikon